Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

WASHINGTON D.C.

5. května 2017 v 4:48 | Helenaupair |  Cestování po USA

WASHINGTON D.C.


Není Washington, jako Washington. Jeden je stát, a druhý za sebou nese D.C. Tak jsem se vydala, na dlouhou cestu do hlavního města Spojených států. Cesta autobusem plným Au Pair trvala přes devět hodin, takže si umíte představit, jak po tom většina z nás chodila. Odjíždělo s v pátek dopoledne, a to pracuji, ale obětavá babička mě zachránila. V autobuse není na škodu si udělat pár kamarádů, kteří vám dají jídlo, které nemají rádi a naopak (extra oreo, prosím). Jako spolucestující jsem se dala do kupy s jednou Němkou. Takhle šíleně, pozitivního člověka jsem dlouho nepotkala. No, za jízdy jsme se nenudili.
Ráno byl na programu poznávací okruh městem. Upřímně, Washington se stal jedním z mých oblíbenců.

Fotka uživatele Giorgia Scarmelotto.

Navštívili jsme Lincoln Memorial, kde sedí obří šestnáctý americký prezident A. Lincoln s nepřítomným výrazem (čím to asi bude). Odtud je nádherný pohled na Washington Memorial, a odehrál se zde proslov známeho Martina Luthera Kinga, Jr. "I have a dream", který je vytesán do jednoho z kamenů.

Dále jsme viděli Vietnam Veterans Memorial. Jedná se o poctu Americkým vojákům, kteří padli za války ve Vietnamu. Tato památka je rozdělena do tří částí: Socha tří vojáků, památník vietnamských žen a nejznámější pamětní zeď veteránů z Vietnamu.


Památník Martina Luthera Kinga, Jr. Boji za lidská práva zasvětil život. "With this faith, we will be able to hew out of a mountain of despair, a stone of hope." The memorial depicts Dr. King as the "stone of hope" and the two pieces of granite placed near him as the "mountain of despair." -> To je hodně zajímavé.


Korean War Veterans Memorial. Tento památník se skládá z 19 soch vojáků, kteří odkazují na hranici mezi Severní a Jižní Koreou.
World War II. Memorial. Památník postavený na oslavu hrdinů "Velké generace" a čest mužů i žen, kteří sloužili za mořem/oceánem. V tu dobu, když jsme tam byli my, tak tam zrovna byli i opravdoví veteráni, se kterými tam natáčela i TV.

Washington Monument byl postaven na čest Georgovi Washingtonovi, prvnímu americkému prezidentovi. Jedná se o obelisk (ne Obelix)


Franklin Delano Roosevelt Memorial

Bílý dům, ano je opravdu bílý. Ne, není zrovna nějak veliký. Upřímně, čekala jsem něco většího, jak z am. filmů. Vedle nás něco vyřvával do megafonu nějakech chlapík, a hrozně se u toho bavil. Přestal se bavit, až za ním přišel policista.

Další:
Večer jsme se museli připravit na bál. Ano, čtete správně, Naval Ball. Konečně večer plný zábavy, a konečně jsem se mohla bavit i s klukama, a že byla sranda. Alkohol byl zakázaný, takže o to lepší, protože nikdo nezvracel, nebo se nepral.

Potkali jsme tam Roberta, novopečený voják, který s každou z nás moc rád tancoval. A když neumíte tancovat? Aspoň se točte, a trsejte do rytmu. Krásný zážitek, a jako Popelky jsme si to museli, všechny odlkusat, o půlnoci, do naší kouzelné dýně, kdo mi nevěří tak to byl autobus, ale nechme atmošku dýně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 25. června 2017 v 8:17 | Reagovat

Hezky napsaný. Už se těším, až se tam podívam. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama