Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

U ROCKYHO NA NÁVŠTĚVĚ... VE PHILADELPHII

29. května 2017 v 1:13 | Helenaupair |  Cestování po USA

U Rockyho na návštěvě ... ve Philadelphii


Rocky, Klára a Helena už jedou!
Ale pěkně od začátku. V pátek večer po práci nám jel bus o půlnoci ze South Station (Boston). Při čekání na banány (bus) jsme objevili, že před námi stojí jiní Češi, kteří (jak se zdálo) se s námi nechtějí kamarádit. Musela jsem zamáčknout slzu, protože na rodáky tady běžně nenarazíte, víte? Každopádně, noční přejezd trval přibližně osm hodin. Přijeli jsme kolem sedmé ráno do "krásného" děštivého dne. Chcalo jak... A jelikož jsme ještě neměli jistý nocleh, tak jsme se snažili vykomunikovat přespání přes AirBnB a Couchsurfing.


Vytaste deštníky, bude to slejvák. Tak jsme vyrazili k Museum of Art, u kterého se nachází Rocky Steps a socha Rockyho. Schody jsme vyběhli, s tím že jsme si zpívali onu známou píseň. Prostě turisti.


Zobrazování obrázku image1.JPG
Zobrazování obrázku image2.JPG
Jelikož stále prudce pršelo, a my už byli promrzlé až na kost, tak jsme se rozhodli zajít do Knihovny Philadelphie.
V sobotu jsme toho moc nestihli, jednak kvůli dešti, a jednak kvůli tomu, že jsme ani jedna nespali den a půl (ani jedna nemůžeme spát v dopravním prostředku). Tím ale sranda nekončí. Ubytovali jsme se u jednoho chlápka. Ukázalo se, že tam má ještě spolubydlícího a další nocleháře. Po nedorozumnění, kdy si mysleli, že jsme lesbický pár (museli jsme kluky zklamat. Chlápek, co nás ubytoval je gay, a bylo nám řečeno, že páruje téměř cokoli, co je vedle sebe a dýchá). Vážně dloho jsme si povídali s jeho spolubydlícím, který byl umělcem (umění, které provozoval on, moc nepobírám, ale to je věc názoru). Byl fajn, a hrozně mi připomínal kamaráda z Čech, ale pak se to zvrtlo. Neřeknu jak, protože jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Každopádně jsme dostali nafukovací Queen size postel, která se nám během noci vyfukovala, takže taky zážitek.

V neděli, díky Bohu, bylo krásné počasí, a tak jsme vyrazili brzy ráno. První zastávkou bylo Penn's landing, něco jako nábřeží. Tam jsme se pokochali, a razili si to k Liberty Bell a City Hall Visitor Center, centrum Philly a zakončili jsme to One Liberty Observation Deck, kde jsme spatřili celé město jak na dlani.

Zobrazování obrázku image6.JPG

Zobrazování obrázku image4.JPG

Ten, kdo se sem podívá a rád okusí místní jídlo, tak by měl zkusit Cheese-Steak. Jedná se o steak nakrájený na slabé plátky, které jsou vloženy do housky a zalité sýrem. Je to dobré, ale je fajn mít po ruce kamaráda, se kterým se rozdělíte. Sharing is caring.

Zobrazování obrázku image7.JPG


Jinak, po celém městě jsou na stěnách domů obrovské nástěnné malby. My viděli jen pár, ale vždy byly krásné a pestrobarevné.Až na nepovedené počasí v sobotu, to byl skvělý výlet, na který budeme snad obě vzpomínat jen s úsměvem na rtech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 30. května 2017 v 20:53 | Reagovat

Já nevím, proč se mi nikdy Philadelphia nelíbila, něčím mi to město nesedělo. Ale postupem času a možná i tím, že se tam přestěhovala kámoška, jsem trochu názor pozměnila. Fajne fotky, díky...

2 Helena Helena | E-mail | 14. července 2017 v 3:07 | Reagovat

[1]:To chápu, každému sedne něco jiného. Já bych tam taky asi žít nechtěla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama