Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

New York City

29. dubna 2017 v 17:22 | Helenaupair |  Cestování po USA

NEW YORK


Další víkend jsem se táhla na druhou stranu, s jinou partou lidí (tentokrát všechno au pair). Tentokrát pártysměska, dvě Češky, Italka a Mexičanka. Za krásného, sakra, deštivého rána, kdy mi promokly i mé nové, krásné tenisky Nike (tohle mi, vážně, zkazilo den), jsme se odporoučeli do Bostonu k čínské čtvrti. Tam nás vyzvedl autobus.


Po příjezdu do NYC jsme šli na? Na Helicopter ride. Měli jsme ho zabookovaný na později, ale díky bohu nás vzali dřív. Naše tašky a příruční zavazadla jsme si mohli nechat ve vestibulu. Každý dostal pás s malou oranžovou taštičkou, pro případ, že bychom se zřítili do Hudsonu. Ve formaci žížala jsme došli k naší helikoptéře, kde ještě seděli předešlí pasažéři. Jeden z personálu si mě zavolal, a usadil mě vedle pilota. Samozřejmě nezapomněl říci "special seat for beautiful lady". Měl by si pořídit brýle, chlapec. No, tak jsem seděla v helikoptéře sama, a ostatní na mě koukali, a já na ně. Už jsem si myslela, že poletí jinou helikoptérou. Díky bohu, ne. Odlepili jsme se od země, a vznášeli se nad New Yorkem. Vždy jsem si myslela, jak je socha Svobody obrovská, ale při tom je to takový "pidi". Po přistání jsme měli možnost si koupit fotky. Za jednu fotku cca 30$? Asi si domyslíte, co se stalo. Žádné nejsou. Každopádně, jsem ráda, že mě Kláry přemluvila, ať na to jdu s nimi. Ty peníze za to stály.


Pak už jsme šli najít AirBnB, a vyrazili jsme do víru velkoměsta. Prošli jsme takové ty klasiky, jako Times Square... Protože blízko Times Square je restaurace, která se otáčí, tak jsme do ní přeci museli zavítat. The View restaurant zrovna není pro kategorii Au Pair, ale i tak zajít si na předražený drink, kdy vám naúčtují i vstup, o kterém vám dají vědět, až když jste si objednali pití. Každopádně to byl krásný zážitek, za ten výhled to stálo. Poslední zastávkou byla restaurace u Broadway. V této restauraci Ellen's Stardust Diner, číšníci tančí a zpívají na stolech. Prostě během jídla se můžete pokochat živým muzikálem. A to stojí za to. :)


V neděli jsme si zbalili a vyrazili na brunch, který nám domluvil kamarádčin HD. A protože NY metro. Tak jsme si to, mi Hannibalové, táhli přesně na druhou stranu. Nakonec jsme tam dorazili o hodinu později. Najedli jsme se, a skoro zaplatili. Aneb mít známosti se vyplatí. Poslední zastávkou byl Central park.

Heli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 30. dubna 2017 v 12:59 | Reagovat

Jen a pouze zírám, super fotky i report.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama