Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

MONTREÁL

25. dubna 2017 v 4:27 | Helenaupair |  Cestování po USA

MONTREÁL


Za tento výlet musím poděkovat Káťě, Anežce a spol., že mě vzali s sebou. Káťa se mě zeptala, jestli bych nechtěla jet s nimi, a odmítněte to, že? No, tak už jsem seděla v autě, směr hranice USA a Kanady. Napětí stoupalo, čím blíž jsme byli hranicím. Kombinace, tři Češky (dvě z toho sestry), jeden RusoAmeričan a Jihoafričanka v jednom autě. Hranice jsme úspěšně projeli, ale ta pravá sranda přišla, když jsme se chtěli vrátit zpět do států, ale o tom později. Za "nedlouho" jsme byli v Montreálu. Krásné město, s francouzskými nápisy a celkově více "evropskou" atmosférou. Tak aspoň na mě působilo.
Na začátek jsme se šli podívat do baziliky sv. Patrica, kde jsme, shodou okolností, narazili na vyzobrazení Pražského Jezulátka z kostela Panny Marie Vítězné.


Dál jsme pokračovali do centra. Navštívili jsme katedrálu a baziliku Marie-Reine-Du-Monte. Vevnitř se nachází obrovský baldachýn, který byl zhotoven v Římu roku 1900, a má připomínat dílo G. L. Berniniho. Dále, tam jsou velké varhany z roku 1893. Tyto dvě památky byly za dobrovolné vstupné, to se ale nedá říct o Norte Dame.


Večer jsme si jeli dát večeři do centra. No, není to skvělá příležitost, dát si místní specialitu? Dali jsme si Poutine. Jedná se o kanadské jídlo, původně z oblasti Quebec. Jsou to hranolky se sýrem, polité světle hnědou omáčkou. Pak už je na vás, jestli si k tomu přiobjednáte maso, či něco jiného. My si objednali jen klasické Poutine. Chutnalo nám.

Naše jihoamerická kamarádka se chtěla jít někam hrozně bavit, tak jsme nakonec skončili v jednom baru, který byl skvěle schovaný. Kdyby nás tam nenasměroval číšník, tak bych si ho v životě nevšimla. Každopádně, jsem mohla pít po půl roce, a legálně.


V neděli jsme navštívili downtown, a vydali se vyhlídku, kde nám leželo celé město na dalni. Dostat ze z U.S. do Kanady není až tak těžké, ale z Kanady do U.S., tady jde o nervy.Já, ani Káťa jsme neměly, podepsaný formulář DS 2019. U hranic už nám bylo doopravdy špatně. Zaparkovali jsme auto a šli dovnitř na kontrolu. Moc dlouho to netrvalo, delší se mi zdálo, když kontrolovali auto. Upřímně, nevěděla bych, co dělat, kdyby nás nepustili zpět, a ani na to nechci myslet.
Takže takový byl výlet do Montrálu, plný zábavy, ale i creepy momentů a otlačených zadků.

Tímto začala šňůra tří víkendových výletů za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama