Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

BÝT, ČI NEBÝT

5. dubna 2017 v 2:50 | Helenaupair |  Rok AU PAIR

BÝT, ČI NEBÝT

Au Pair program je jednoroční záležitost, ALE dá se také prodloužit. Ne, nemůžete ji prodloužit o dalších deset let, ani osm let, a ani pět let (z toho by mi...). Prodloužit se dá buď o šest, devět nebo dvanáct měsíců. Další možností je, že mužete zůstat u své stávající HF nebo si najít jinou, to už záleží na obou stranách (rodina většinou chce, aby au pair zůstala (pokud chce prodloužit) kvůli dětem). Jelikož, já jsem tu už přes půl roku (tři krát "hurá"), tak přišlo na lámání chleba i u mě. Ještě před oficiální otázkou, se mě malej dost často ptal (před rodiči), jestli s nimi zůstanu atd.
Vždy jsem odpověděla, že nevím (neutrální odpověď = nejlepší odpověď). HP mi řekli, že mi dávají týden na rozmyšlenou a pak už by chtěli vědět, jak na tom jsou. Ohledně tohoto, je to kvůlu tomu, že musí vědět, zda si mají začít hledat novou au pair. Kdybych s nimi chtěla prodloužit, tak prý jen na rok (šest ani devět měsíců nepřicházelo v úvahu). Po týdnu, padla, tato nepříjemná otázka. Bylo to pro mě šíleně těžké, protože svou odpovědí udáváte směr své budoucnosti. Na druhou stranu, být stále podřízená, a bojovat s dětmi...

Rozhodla jsem se podle svých pocitů a i podle svého věku, protože kdyby mi bylo kolem dvaceti čtyř, a víš, tak bych na 90% prodloužila. Ale, díky tomu, že mi bude dvacet, se s tímto programem mohu vrátit ještě dvakrát na dva roky, takže bych, tady mohla žít další čtyři. Ano, uhádli jste mou odpověď, řekla jsem, že neprodloužím. HM mě celou dobu uklidňovala, že se na mě nezlobí, jen že jim to je líto, a rovnou mě požádala, jestli bych jim nemohla pomoci najít náhradu za mě (své darebáky jen tak někomu nenehcám). Pak ji budu muset i zaučovat (bude to mít holka těžké...) HD vypadal hodně smutně (tak mi to asoň přišlo, možná se pak radoval, kdo ví). Jestli to už ví i děti, tak to nevím. Jediné, co vím je, že to pro prdky i mě bude hodně těžké. Btw, do Čech se na jednu stranu těším, ale na druhou se návratu až děsím. To zase budou smíšené pocity...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mari Choi Mari Choi | Web | 11. dubna 2017 v 15:09 | Reagovat

Já jsem au-pair v Londýně a tady se takové věci zas až tak řešit nemusí, jelikož jsou ještě pořád v EU (až nebudou, tak to bude o něco těžší), takže lidi přicházejí a odcházejí každodenně. Já osobně s mojí rodinou asi zůstanu ještě rok, jelikož holky většinu času poslouchají a poslední dobou i pomáhají s nádobím atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama