Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

3. DEN SIESTA KEY BEACH, EVERGLADES NATIONAL PARK

2. března 2017 v 18:00 | Helenaupair |  FLORIDA

3. DEN

Třetí den se nesl v duchu plážového "válení", a poznávání aligátorů. Takže, vyfotit co nejvíce fotek, natočit videa, načmárat do písku pozdravy a sednout si na dobrých 10 minut a jede se dál.
Tak to probíhalo na nejkrásnější pláži Floridy, Siesta Key Beach, která se nachází u města Sarasota.
Na této plážy byl písek vážně něco (mít s sebou kyblířek, tak nevím, jestli by mě, pak do letadla
s takovým množstvím písku, vůbec, pustili). Na mě, a Nikky byla voda studená, ale Vašek se šel
s radostí namočit.


Tato pláž je oceněna za Nejbělejší a nejjemnější písek na světě (The Great International Beach Challenge, 1987), dále za Nejlepší písečnou pláž Ameriky (The Travel Channel, 2004)... Takže pokud jste fanoušky písku, tak tohle je místo pro vás.

Po poledni, jsme se vydali do Everglades National Park. Jelo se za aligátory
a mokřady. K půjčovně vznášedel jsme přijeli až kolem čtvrté, takže jsme už bohužel nemohli stihnout se podívat do záchranného centra (pro zvířata, ne lidi). Před jízdou na vznášedle jsme "ulovili" malého aligátora (v teráriu) a mohli se s ním vyfotit (chudák malej, způsob jakým ho paní vyndala byl až na facku (podle mě)). Každý z nás si pochoval baby aligátora, takže všichni tři jsme byli spokojení, a mohli jsme frčet. Náš vznášedlový kapitán Jake (pokud to nebyl Jake, tak má smůlu, a je to, prostě, Jake), byl mladý a pohledný kluk. Po tom, co jsme vjeli do "lesa" mangrovů
a všichni tři jsme natěšeně hledali aligátory, nám byly oznámeny dvě zprávy (dobrá a špatná). Aligátoři v tu dobu bohužel hybernují, z čehož vyplývá, že nebudeme sežráni, či o ruku, nohu kratší. Jake byl tak vášnivý řidič vznášedla, že při té rychlosti jsme ani nebyli schopní plakat zklamáním, nad tím, že neuvidíme aligátory. Ale, viděli jsme něco jiného. To něco jiného byla rodinka mývalů. Ti z jihu jsou mnohem menší než ze severu a jsou aktivní i přes den. Mršky nám málem naskákaly na vznášedlo. Jake je nám představil (my s Nikky okouzleny, nejen z mývalů)
a jelo se dál. Rychlou jízdu doprovázely smyky, jéj, ztráty povoleny. Ne, nikdo nevypadl. Ke konci bylo jednomu z nás povoleno chvilku řídit vznášedlo. Já to nebyla, Vašek to nebyl, ano, správně byla to Nikky. Po jejím řízení (talent od přírody na vznášedla) jsme přežili (promiň Nikyy. Ne, šlo jí to).


Pak už jsme se jen jeli ubytovat do Fort Laudardale. Toto město je oblíbenou turistickou destinací, ale k našemu štěstí, my jsme tam byli mimo sezónu, takže hlava na hlavě to vážně nebyla. Díky rozsáhlému a složitému systému kanálů je město přezdíváno jako "americké Benátky" (to nemohu bohužel potvrdit, protože jsme byli jen na pláži, v suvenýrech a hotelu). Večer jsme si udělali romantickou procházku ve tmě po pláži.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama