Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

Březen 2017

5.DEN - KEY WEST

15. března 2017 v 3:06 | Helenaupair |  FLORIDA

5. DEN - KEY WEST


A je to tu! Zlatý hřeb naší dovolené, Key West. Sbalili jsme si svých pár švestek, a vydali se na nejjižnější bod Spojených Států. Ráno jsme si přivstali, snídani si dali, a vyrazili. Cesta tam nám trvala přibližně tři a půl hodiny. Ten kdo ví, že Florida je oblíbené místo pro starší Američany, tak ho asi nepřekvapí stoletá babča za volantem. Ne, že bychom o tom nevěděli, ale přece jenom občas jsem se nejen bála o babču/dědulu (ne, že mladý řidič je lepší řidič). Zpět k tématu. Cesta byla dlouhá, a ještě před cílem jsme si dali menší zastávku na jednom z ostrůvků. Už v tu dobu jsme byli spálení (teda aspoň já).Po příjezdu na ostrov Key West jsme řešili kam, co a jak. Tak jsme pořešili parkování, a nejdříve se vydali na jednu z větších pláží. Teda, oceán nám moc nepřál, a voda nebyla tak čistá, jak z plakátů, ale nevadí. Šli jsme se na molo, před kterým jsme si koupili kokos k pití (jinak bychom si kokos nekupovali, že?) S brčkem v kokosu jsme si to štrádovali na molo a do vody. Při čvachtání, jsme s Nikky zapředly řeč s Novozélanďanem. Byl to mladý kluk a cestoval sám. Nový Zéland - Austrálie - USA (jeho trasa).


Chtěli jsme najít tu nejoblíbenější pláž, a tak jsme stopovali podle google maps. Další místo, kde se vyvalit a vykoupat. Nedaleko této pláže byl obchůdek se suvenýry (šíleně předražený, cestou jsme našli levnější, kde vše bylo za 5$). A ještě opodál byl slavný "bod", se kterým se všichni turisti chtějí nechat vyfotit.


Nakonec jsme se prošli k domu slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye. Tím, to nekončí, ale začíná "hra najdi auto". Sranda na minimálně hodinu, či dvě. Po celém dni, kdy jsme měli jen brzkou snídani, jsme byli vážně hladoví. Takže napětí stoupalo. Každopádně jsme se podívali i do částí, pravého Key Westu, ne jen pro turisty. Kohouti všude, vážně. Jelikož jsme byli ,co by kamenem dohodil od Kuby, tak to tam mělo i takovou atmosféru.

4. DEN - FORT LAUDERDALE, MIAMI BEACH

14. března 2017 v 3:38 | Helenaupair |  FLORIDA

4. DEN

Tak čtvrtý den, jsme si dali po namáhavém začátku, trochu oraz. Začali jsme pláží v Fort Lauderdale, kde bylo krásně. Počet turistů skoro nulový, klid, ticho a šumění oceánu. To byl dokonce snad první den, kdy jsem vlezla do vody (bála jsem se, protože jsem byla čerstvě po pásovém oparu).


Voda byla čistá, vlažná, prostě úžasná. Po vyvalení se na pláži a úspěšném lovu mušlí, jsme se šli projít znovu k místní proménádě se suvenýry. Aneb, čas strávený v suvenýrech se stal takovou klasikou (pro mě a Nikky, chudák Vašek). A jelo se o dům dál.

Další válecí zastávkou byla Miami Beach. Tam už jsem, osobně, s Nikky do vody nevlezla. Už nebylo takové teplo, a bylo tam celkem dost lidí... Na relax, se tahle pláž podle mě moc nehodí, pokud si ale chcete zatancovat na písničky z místního repertoáru (kde, kdo, co pustí na svém pidi repráčku, jak je libo).


Miami Beach je pobřežní rezort zřízený na začátku roku 1915. Nachází se na přírodních a člověkem vytvořených bariérových ostrůvcích na pomezí Atlantiku a zálivu Biscayne. Rekordní teploty se zde vyšplhaly až 37°C.


3. DEN SIESTA KEY BEACH, EVERGLADES NATIONAL PARK

2. března 2017 v 18:00 | Helenaupair |  FLORIDA

3. DEN

Třetí den se nesl v duchu plážového "válení", a poznávání aligátorů. Takže, vyfotit co nejvíce fotek, natočit videa, načmárat do písku pozdravy a sednout si na dobrých 10 minut a jede se dál.
Tak to probíhalo na nejkrásnější pláži Floridy, Siesta Key Beach, která se nachází u města Sarasota.
Na této plážy byl písek vážně něco (mít s sebou kyblířek, tak nevím, jestli by mě, pak do letadla
s takovým množstvím písku, vůbec, pustili). Na mě, a Nikky byla voda studená, ale Vašek se šel
s radostí namočit.


Tato pláž je oceněna za Nejbělejší a nejjemnější písek na světě (The Great International Beach Challenge, 1987), dále za Nejlepší písečnou pláž Ameriky (The Travel Channel, 2004)... Takže pokud jste fanoušky písku, tak tohle je místo pro vás.

Po poledni, jsme se vydali do Everglades National Park. Jelo se za aligátory
a mokřady. K půjčovně vznášedel jsme přijeli až kolem čtvrté, takže jsme už bohužel nemohli stihnout se podívat do záchranného centra (pro zvířata, ne lidi). Před jízdou na vznášedle jsme "ulovili" malého aligátora (v teráriu) a mohli se s ním vyfotit (chudák malej, způsob jakým ho paní vyndala byl až na facku (podle mě)). Každý z nás si pochoval baby aligátora, takže všichni tři jsme byli spokojení, a mohli jsme frčet. Náš vznášedlový kapitán Jake (pokud to nebyl Jake, tak má smůlu, a je to, prostě, Jake), byl mladý a pohledný kluk. Po tom, co jsme vjeli do "lesa" mangrovů
a všichni tři jsme natěšeně hledali aligátory, nám byly oznámeny dvě zprávy (dobrá a špatná). Aligátoři v tu dobu bohužel hybernují, z čehož vyplývá, že nebudeme sežráni, či o ruku, nohu kratší. Jake byl tak vášnivý řidič vznášedla, že při té rychlosti jsme ani nebyli schopní plakat zklamáním, nad tím, že neuvidíme aligátory. Ale, viděli jsme něco jiného. To něco jiného byla rodinka mývalů. Ti z jihu jsou mnohem menší než ze severu a jsou aktivní i přes den. Mršky nám málem naskákaly na vznášedlo. Jake je nám představil (my s Nikky okouzleny, nejen z mývalů)
a jelo se dál. Rychlou jízdu doprovázely smyky, jéj, ztráty povoleny. Ne, nikdo nevypadl. Ke konci bylo jednomu z nás povoleno chvilku řídit vznášedlo. Já to nebyla, Vašek to nebyl, ano, správně byla to Nikky. Po jejím řízení (talent od přírody na vznášedla) jsme přežili (promiň Nikyy. Ne, šlo jí to).


Pak už jsme se jen jeli ubytovat do Fort Laudardale. Toto město je oblíbenou turistickou destinací, ale k našemu štěstí, my jsme tam byli mimo sezónu, takže hlava na hlavě to vážně nebyla. Díky rozsáhlému a složitému systému kanálů je město přezdíváno jako "americké Benátky" (to nemohu bohužel potvrdit, protože jsme byli jen na pláži, v suvenýrech a hotelu). Večer jsme si udělali romantickou procházku ve tmě po pláži.