Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

ROAD TRIP - FLORIDA 2. DEN TAMPA, CLEARWATER BEACH, ST. PETERSBURG

12. února 2017 v 21:49 | Helenaupair |  FLORIDA

ROAD TRIP - FLORIDA

2. DEN

TAMPA, CLEARWATER BEACH, ST. PETERSBURG


Na druhý den jsme si naplánovali výlet do Tampy, přesněji do tamní Zoo. Cesta tam trvala přibližně dvě hodiny. Počasí ten den asi pilo, protože chvilkama pršelo a zase ne. Tampa's Lowry park Zoo sice není, tak velká, jako Pražská Zoo, ale to nemění nic na tom, že je pěkná. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších Zoo na jihovýchodě U.S. Vznikla již roku 1930, kdy mezi její exponáty patřily především místní druhy. Posláním tohoto parku je "spojit lidi s životem země" (básník, tím chtěl asi říct, jak žijí jiné živočišné druhy). My jsme zřejmě na Floridu přijeli v čase, kdy jsou všichni posedlí dinosaury, protože byli všude.Po vstupu do Zoo, si nás odchytila jedna slečna s foťákem v ruce, a vyfotila nás před zeleným plátnem. Pohled na pózující turisty držící imaginární žábu (já), k nezaplacení. Bohužel vyvolání těchto fotomontáží bylo vážně drahé, takže jsme museli zamáčknout slzu. Já osobně jsem mohla mít fotku, jak mi na dlani trůnuje exotická žabka (se, kterou jsem mimochodem ladila mikinou... Náhoda, nezdá se mi). Jinak Vašek by měl foto s želvami a Niky se lenochodem. Ale zpět k Zoo, tento park má krásně upravené výběhy pro zvířata. Jsou tam různé sekce, jako Asijská, Africká... Dokonce je tam i dětská Zoo, taková ta klasika (ovečky, kozičky, lamy...), jen mi bylo líto malých klokánků. Bylo na nich vidět, že šťastní zrovna nejsou. Poprvé jsem tam dokonce viděla Kapustňáky (poznámka do deníčku!). Jelikož jsme tam byli mimo sezónu, tak většina atrakcí byla zavřená. Zajímalo by mě jaké to musí být, když vše funguje.

Po té jsme se vydali na pláž Clearwater. Věřím, že to doopravdy je čistá voda, ale bohužel rozbouřené moře a vítr udělají své. Vítr neskutečně bičoval, a já už skoro neviděla pod nánosy písku na svých dioptrických brýlích skrz. Tam jsme se bohužel nekoupali, protože byla celkem zima. Ale musí tam být nádherně, když je hezky, už jen podle názvu Clearwater...Tak nás už čekala jen návštěva St. Petersburgu, což je oblíbená turistická destinace.


Heli
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama