Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

MERRY CHRISTMAS + HAPPY HANNUKAH

14. ledna 2017 v 23:57 | Helenaupair |  Rok AU PAIR

MERRY CHRISTMAS + HAPPY HANNUKAH


Vánoce v Americe mají trošku jiný rozměr než ty v Čechách. Je to především všudypřítomnou výzdobou, světýlkama a autama s falešným sobím parožím a rudolfovým čumákem. Američané jsou ohledně výzdoby doopravdy experti.
Moje HF Vánoce neslaví. Zato slaví Hannukah. Jedná se o židovský svátek, který se mimochodem tento rok střetl s Vánoci. Takže, jak české Vánoce i první noc Hannuky byla ve stejný den, a končila na Nový rok. Je to osmidenní svátek, který oslavuje zázrak. Prcci dostávají po osm nocí dárky od rodiny. Po západu slunce se sejde rodina a zapalují svíčky na menoře. Každý večer je postupně zapáleno o jednu svíčku víc.

Na Christmas day (25.12) jsem byla pozvaná na vánoční večeři k přátelům mé HF, kteří slaví Vánoce. Tato rodina má také Au Pair, a to z Německa. Bylo to skvělé. Je hrozně příjemné, jak jsou tady lidi milí, a nevím, jak to říct, hřejiví? Sice jsem tam byla cizinec, ale vůbec jsem si tak nepřipadala. Skvělá večeře, při čemž prcci seděli u svého super duper mini stolečku (super roztomilé).V polovině večeře jsem bohužel musela prchat, protože má HF a já jsme jeli na Christmas light drive. Dost domů nemělo záclony, takže šmírování povoleno. Projížděli jsme ulicemi, a co dům to řev "Christmas lights, I see them over there on Hannah's side". (Mé HK jsou super hlasité, takže uvažuji o špuntech do uší). K závěru jízdy jsme se zastavili ještě u jednoho speciálního domu, který nabízel procházku mezi světýlkama zdarma. Můj HD, ale zapomněl bundičky prcků doma, takže je zabalili do jeho bundy alá siamská dvojčata v "šatech" (ta budna byla jako dlouhá jako šaty = dost komický pohled)). HD trpěl zimou, tak jsem si z něj dělala dobrý den.
Ohledně Nového roku. Neměla jsem původně nic v plánu, a málem jsem zůstala doma jak pecka, ale na poslední chvíli mě vytáhla kamaráda. Tak naše Au Pair banda slavila Silvestra u Sereny. Kolem jedenácté, kdy se naše párty s vodou, colou a džusíkama rozpadla byla poslední možnost se jet podívat do Bostonu na ohňostroj. Jen tři odvážní se vydali na tuto výpravu. Serena, Giorgia a já. Přes mráz a odfouklé konfety to stálo za to, a nelituji, že jsem se nakonec k nim přidala.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iris Iris | E-mail | Web | 9. února 2017 v 18:48 | Reagovat

Ta výzdoba je hezká, ale já nedám dopustit na tu naši :-)

2 Helena Helena | E-mail | 12. února 2017 v 22:00 | Reagovat

[1]: To já také, ale je to jiná kultura (ne, až tak jiná, ale rozdíly tam jsou). :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama