Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

SALEM

7. listopadu 2016 v 4:10 | Helenaupair |  Cestování po USA

SALEM


S blížícím se Halloweenem, kdy se ulice, obchody a domy ošatí do oranžové, fialové a černé, se naskytla skěvá příležitost navštívit Salem. Je to historické městečko, kde se odehrály procesy s čarodějnicemi (ouuu). Na hřbitově v centru městečka jsou dokonce i jejich hroby.


Každopádně v tomto období se tam nevyplatí jet autem. Jednodušší je jet vlakem, kvůli parkování a situaci na silnicích. Poté, co vstoupíte na uzemí centra městečka, tak vás obklopí všelijaké strašidelné dekorace, lidé převlečení za čarodějnice, gobliny a všelijaké příšery. Já dokonce potkala partu ze Scooby-doo. Kvůli nepřejícímu počasí, jsme přečkali v jedné kavárně, pozorujíc všelijaké kreatury promenádující se po ulicích. Atmosféra k nezaplacení.

Jelikož zde proběhly již zmíněné procesy s čarodějnicemi, tak si je zdejší lidé připomínají. Divadelní představení "Salem witch trial" začíná již na ulici, kdy herci v dobovém oblečení začínají hrát své role. Poté se celá scéna přesune do nedalekého "soudního domu". Tam je daná žena obviněna z čarodějnictví. Nakonec závisí na obecenstvu, jak celý proces dopadne. Naše spiklenkyně s ďáblem byla obviněna a nedopadla dobře (a já jí fandila).


Pak, jsme se vydali na hřbitov, kde jsem shodou náhod málem pokosilaněkolik náhrobků. Mimochodem, vandal nejsem, ale občas je lepší si dávat pozor, především na hřbitově. I tam stála slečna v dobovém oblečení.


Pro zábavu tam byla čtvrť se stašidelnými domy atd... Ze zvědavosti jsme se S. jeden vyzkoušely. Bylo to fakt pěkně zařízený, ale krátký. Spíš jsem se lekala S, než že by mě někdo vystrašil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama