Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

Listopad 2016

HALLOWEEN

12. listopadu 2016 v 20:33 | Helenaupair |  Rok AU PAIR

HALLOWEEN


Jednou za rok nastane doba pro magickou noc, plnou čarodějnic, spidermanů, Darth Vaderů a chodící čtvrtky pizzy. Aneb kostýmům se meze nekladou.


Halloween je tady velká událost, na kterou se těší jak děti tak i dospělí. Není se čemu divit... Úžasně vyzdobené domy a předzahrádky. Většina nadšenců používá i falešné pavučiny, které opředou o keře a stromy, jiní zase do země zabodnout falešné (doufám) kosti atd...V obchodech nastala halloweenská horečka, ta jako u nás, jen na Vánoce a Velikonoce. Pár dní před dnem D, se pořádají různé Halloweenské party, jak pro prcky, tak i pro starší. Děti si do školy berou své kostými, a nejen do školy, ale i na kroužky apod.


Ve večerních hodinách začíná Trick or Treat, aneb skvělá šance potkat vaše oblíbené hrdiny či záporáky. Já osobně jsem naháněla chodící pizzu (vážně. Teď tu malou holčičku jinak neoslovím, než "Pizza"). Děti chodí od domu k domu, zaťukají, nebo jim je rovnou otevřeno, a jen řeknou super náročnou větu "Trick or Treat". Dostanou zaslouženou odměnu a štrádují si to k dalšímu domu. S těmi nejmladšími chodí i jejich rodiče a popřípadě i Au Pair (můj případ). K vidění jsou i starší děcka, které už nenosí roztomilé košíčky, ale popadnou příležitost za pačesy, a rovnou si vezmou obrovské pytle (chytří to puberťáci, sladkosti zdarma...).


Já osobně jsem hlídala Dath Vadera a Prasátko Olívii. Bohužel, pro mě nezbyl čas si vzít kostým, takže smůla. Jinak jeden z o blíbených filmů tohoto svátku je Hocus pocus.

SALEM

7. listopadu 2016 v 4:10 | Helenaupair |  Cestování po USA

SALEM


S blížícím se Halloweenem, kdy se ulice, obchody a domy ošatí do oranžové, fialové a černé, se naskytla skěvá příležitost navštívit Salem. Je to historické městečko, kde se odehrály procesy s čarodějnicemi (ouuu). Na hřbitově v centru městečka jsou dokonce i jejich hroby.


Každopádně v tomto období se tam nevyplatí jet autem. Jednodušší je jet vlakem, kvůli parkování a situaci na silnicích. Poté, co vstoupíte na uzemí centra městečka, tak vás obklopí všelijaké strašidelné dekorace, lidé převlečení za čarodějnice, gobliny a všelijaké příšery. Já dokonce potkala partu ze Scooby-doo. Kvůli nepřejícímu počasí, jsme přečkali v jedné kavárně, pozorujíc všelijaké kreatury promenádující se po ulicích. Atmosféra k nezaplacení.

Jelikož zde proběhly již zmíněné procesy s čarodějnicemi, tak si je zdejší lidé připomínají. Divadelní představení "Salem witch trial" začíná již na ulici, kdy herci v dobovém oblečení začínají hrát své role. Poté se celá scéna přesune do nedalekého "soudního domu". Tam je daná žena obviněna z čarodějnictví. Nakonec závisí na obecenstvu, jak celý proces dopadne. Naše spiklenkyně s ďáblem byla obviněna a nedopadla dobře (a já jí fandila).


Pak, jsme se vydali na hřbitov, kde jsem shodou náhod málem pokosilaněkolik náhrobků. Mimochodem, vandal nejsem, ale občas je lepší si dávat pozor, především na hřbitově. I tam stála slečna v dobovém oblečení.


Pro zábavu tam byla čtvrť se stašidelnými domy atd... Ze zvědavosti jsme se S. jeden vyzkoušely. Bylo to fakt pěkně zařízený, ale krátký. Spíš jsem se lekala S, než že by mě někdo vystrašil.