Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

SOCIAL SECURITY NUMBER - OČ TU BĚŽÍ?

25. října 2016 v 17:58 | Helenaupair |  Rok AU PAIR

SOCIAL SECURITY NUMBER - OČ TU BĚŽÍ?


Pokud žijete, nebo chcete strávit delší čas v U.S., tak je vaší povinností (asi) si zařídit SSN. Jedná se o devíti místné číslo, které je vydáváno občanům, nebo stálím a dočasně pracujícím obyvatelům Států. Já jsem, o tom měla povědomí, ale nemyslela jsem si, že je to nijak důležité. Mohla bych bez toho žít, ale úřady to asi vidí jinak. Díky kamarádce, která mi to připoměla (Pán Bůh ti žehnej) jsem si to nakonec přes neúspěchy, a prokousávání se, zařídila. Poprvé, když jsme si ho jely vyřídit s kamarádkou, tak jsme byly časově omezeny (kvůli prckům), a ještě k tomu jsme zapomněly "nepotřebné dokumenty". V čekárně krom nás bylo mnoho prapodivných existencí. Mít v kapse zbraň, tak tasím. Vážně.

Po pumpkin-picking se mě babička z HF zeptala, kde jsem si byla zařizovat SSN, a kde si ho hodlám zařídit. Po zjištění, kde jsem byla mě odkázala na bližší kancelář (díky Ti babčo (je to úžasná babička)). No, tak jsem jela. Kontrola dokumentů? Ano! S čistou hlavou jsem se vydala za pokynů navigace do bližší kanceláře. V čekárně byl automat na pořadí (nechcete to vyplňovat). Přes nahlížení přes rameno paní přede mnou, jsem úspěšně odklikala a dostala číslo (byla jsem hrozně nadšená, že jsem to zvládla "uff").


Přišla jsem k okýnku, a jak se nejlépe ztrapnit? Odpovězte "Mám se dobře, díky.", když se vás úřednice zeptá "Co byste si přála?". Ta si taky musela myslet, že mám dost. Už je to takový reflex, jelikož je tady běžný, že cizí člověk za vámi přijde, a zeptá se vás, jak se máte (všude). Je to taková formalita (upřímně, vážně je nezajímá, jak se máte. Stačí odpovědět, že dobře a poděkovat).

Problém je na světě. Všichni mi řekli, že budu potřebovat jen pas, Form DS-2019 a Form I-94. Asi chyba v Termixu, ale po mně chtěla paní i dopis od agentury, že jsem tu pracovně. Rozhořčená, rudá jak nejzralejší rajče z nejzralejších, jsem si to rázovala k autu. V tu chvíli, byste mě nechtěli potkat na silnici... No každopádně, SSN jsem získala.

Pro případ, že by si někdo taky zařizoval, tak potřebujete:

Pas
Form DS-2019
Form I-94
Dopis od agentury (já ho potřebovala, ale kamarádka ne. Tak nevím.)

SSN by vám měl přijít do 10 dnů poštou. Mě přišel asi do čtyř nebo pěti dnů.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama