Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

NEMO I DORY NALEZENI - NEW ENGLAND AQUARIUM

16. října 2016 v 14:53 | Helenaupair |  Cestování po USA

NEMO I DORY NALEZENI - NEW ENGLAND AQUARIUM

Dlouho jsem o sobe nedala vědět, ne že by se nic nepřihodilo, naopak se toho stalo spoustu, ale nějak nebyla síla ani čas. V bostonském přístavu se nachází veřejné aquárium hned u oceánu. Jak ironické, že tam je spousta druhů ryb a mořských příšerek, které dělí od svobody jen zeď. No, každopádně, má italská au pair kamarádka dostala od jejího HD deset volňásků právě do tohoto ústavu (zbývá osm, takže ještě můžeme jít čtyřikrát).


Po tom, co jsem málem nestihla vlak, a zaparkovala jak prase (šlo o vteřiny) jsme si to trajdily za rybkama. Asi byste chtěli vidět mé nadšení, když mi bylo oznámeno, že jdu do mořského světa, a ještě ke všemu zdarma. První, co jsme viděly byli elegantní tučňáci. Co se mi teda na Američanech nelíbí, tak zatím, jsem se setkala s tím, že jsou celkem neohleduplní. Dospělí stojí namačkaní na skle/zábradlí a to, že by ostatní návštěvníci a děti chtěli zahlédnout tučňáka je nezajímá. Nebo, když pustíte před sebe malého kluka, aby viděl, tak ani nepoděkují, naopak ještě do vás strčí a čučí jak...


Jinak, pokud se někomu pošťěstí navštícit Boston, tak akvárium můžu jen doporučit. Mají stanovený program, jako krmení, představení atd. My jsme stihly představení lachtanů a krmení tučňáků. Nikdy by mě nenapadlo, že jsou lachtani, tak moc podobní psům. Ne ani tak vzhledově, ale tím, jak se chovali. Dále tam je válcovité centrální aquáruim, které se táhne všemi patry, a nahoře probíhá krmení ryb za pomoci potápěčů. Byly tam také nádrže, kde jste si mohli pohladit mořské hvězdice (při této příležitosti, jsem si málem utopila foťák, zřejmě jsem ho chtěla seznámit s mořským ježkem), rejnoky (jsou až příjemně slizcí). Dále jsou tu k vidění i živá embria a mláďata žraloků, chobotnice, medůzy a pro ty, kdo rádi dobrodružství (jako já) se můžou vydat hledat Nema a Dory. Jen tak mimo, našla jsem je, a oni i já jsme to přežili. Pro záchranáře je tam i záchranná stanice pro želvy. Nejmladší si tam můžou vyzkoušet krmení falešného želvího miminka, či jeho léčbu.


Cena vstupenek se pohybuje okolo 26$ za dospělého. Dále aquárium nabízí 3D kino a plavbu za velrybama (zajímalo by mě, jestli při každé plavbě uvidí velrybu, nebo jen tak vyhodíte skoro 50$ za projížďku lodí).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama