Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

Říjen 2016

SOCIAL SECURITY NUMBER - OČ TU BĚŽÍ?

25. října 2016 v 17:58 | Helenaupair |  Rok AU PAIR

SOCIAL SECURITY NUMBER - OČ TU BĚŽÍ?


Pokud žijete, nebo chcete strávit delší čas v U.S., tak je vaší povinností (asi) si zařídit SSN. Jedná se o devíti místné číslo, které je vydáváno občanům, nebo stálím a dočasně pracujícím obyvatelům Států. Já jsem, o tom měla povědomí, ale nemyslela jsem si, že je to nijak důležité. Mohla bych bez toho žít, ale úřady to asi vidí jinak. Díky kamarádce, která mi to připoměla (Pán Bůh ti žehnej) jsem si to nakonec přes neúspěchy, a prokousávání se, zařídila. Poprvé, když jsme si ho jely vyřídit s kamarádkou, tak jsme byly časově omezeny (kvůli prckům), a ještě k tomu jsme zapomněly "nepotřebné dokumenty". V čekárně krom nás bylo mnoho prapodivných existencí. Mít v kapse zbraň, tak tasím. Vážně.

Po pumpkin-picking se mě babička z HF zeptala, kde jsem si byla zařizovat SSN, a kde si ho hodlám zařídit. Po zjištění, kde jsem byla mě odkázala na bližší kancelář (díky Ti babčo (je to úžasná babička)). No, tak jsem jela. Kontrola dokumentů? Ano! S čistou hlavou jsem se vydala za pokynů navigace do bližší kanceláře. V čekárně byl automat na pořadí (nechcete to vyplňovat). Přes nahlížení přes rameno paní přede mnou, jsem úspěšně odklikala a dostala číslo (byla jsem hrozně nadšená, že jsem to zvládla "uff").


Přišla jsem k okýnku, a jak se nejlépe ztrapnit? Odpovězte "Mám se dobře, díky.", když se vás úřednice zeptá "Co byste si přála?". Ta si taky musela myslet, že mám dost. Už je to takový reflex, jelikož je tady běžný, že cizí člověk za vámi přijde, a zeptá se vás, jak se máte (všude). Je to taková formalita (upřímně, vážně je nezajímá, jak se máte. Stačí odpovědět, že dobře a poděkovat).

Problém je na světě. Všichni mi řekli, že budu potřebovat jen pas, Form DS-2019 a Form I-94. Asi chyba v Termixu, ale po mně chtěla paní i dopis od agentury, že jsem tu pracovně. Rozhořčená, rudá jak nejzralejší rajče z nejzralejších, jsem si to rázovala k autu. V tu chvíli, byste mě nechtěli potkat na silnici... No každopádně, SSN jsem získala.

Pro případ, že by si někdo taky zařizoval, tak potřebujete:

Pas
Form DS-2019
Form I-94
Dopis od agentury (já ho potřebovala, ale kamarádka ne. Tak nevím.)

SSN by vám měl přijít do 10 dnů poštou. Mě přišel asi do čtyř nebo pěti dnů.NEMO I DORY NALEZENI - NEW ENGLAND AQUARIUM

16. října 2016 v 14:53 | Helenaupair |  Cestování po USA

NEMO I DORY NALEZENI - NEW ENGLAND AQUARIUM

Dlouho jsem o sobe nedala vědět, ne že by se nic nepřihodilo, naopak se toho stalo spoustu, ale nějak nebyla síla ani čas. V bostonském přístavu se nachází veřejné aquárium hned u oceánu. Jak ironické, že tam je spousta druhů ryb a mořských příšerek, které dělí od svobody jen zeď. No, každopádně, má italská au pair kamarádka dostala od jejího HD deset volňásků právě do tohoto ústavu (zbývá osm, takže ještě můžeme jít čtyřikrát).


Po tom, co jsem málem nestihla vlak, a zaparkovala jak prase (šlo o vteřiny) jsme si to trajdily za rybkama. Asi byste chtěli vidět mé nadšení, když mi bylo oznámeno, že jdu do mořského světa, a ještě ke všemu zdarma. První, co jsme viděly byli elegantní tučňáci. Co se mi teda na Američanech nelíbí, tak zatím, jsem se setkala s tím, že jsou celkem neohleduplní. Dospělí stojí namačkaní na skle/zábradlí a to, že by ostatní návštěvníci a děti chtěli zahlédnout tučňáka je nezajímá. Nebo, když pustíte před sebe malého kluka, aby viděl, tak ani nepoděkují, naopak ještě do vás strčí a čučí jak...


Jinak, pokud se někomu pošťěstí navštícit Boston, tak akvárium můžu jen doporučit. Mají stanovený program, jako krmení, představení atd. My jsme stihly představení lachtanů a krmení tučňáků. Nikdy by mě nenapadlo, že jsou lachtani, tak moc podobní psům. Ne ani tak vzhledově, ale tím, jak se chovali. Dále tam je válcovité centrální aquáruim, které se táhne všemi patry, a nahoře probíhá krmení ryb za pomoci potápěčů. Byly tam také nádrže, kde jste si mohli pohladit mořské hvězdice (při této příležitosti, jsem si málem utopila foťák, zřejmě jsem ho chtěla seznámit s mořským ježkem), rejnoky (jsou až příjemně slizcí). Dále jsou tu k vidění i živá embria a mláďata žraloků, chobotnice, medůzy a pro ty, kdo rádi dobrodružství (jako já) se můžou vydat hledat Nema a Dory. Jen tak mimo, našla jsem je, a oni i já jsme to přežili. Pro záchranáře je tam i záchranná stanice pro želvy. Nejmladší si tam můžou vyzkoušet krmení falešného želvího miminka, či jeho léčbu.


Cena vstupenek se pohybuje okolo 26$ za dospělého. Dále aquárium nabízí 3D kino a plavbu za velrybama (zajímalo by mě, jestli při každé plavbě uvidí velrybu, nebo jen tak vyhodíte skoro 50$ za projížďku lodí).