Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

Training school

8. září 2016 v 4:03 | Helenaupair |  Training school New York

Training school

Do TS jsme nastoupili kolem půlnoci, jestli si to pamatuji správně. Na uvítanou jsme dostaly růžové klíčenky, a většina au pair i tašku a zaplacený výlet do NY. Ti, kteří takové štěstí neměly (jako já) jsme si museli výlet hradit samy ($75). HF na mě prdí...

Každopádně jsme ještě ten večer dostaly pizzu, před spaním. Dělají z nás prasátka. Na pokoji jsem s Němkou, Brazilkou a Mexičankou. Navzdory tomu, že jsem šla spát hodně pozdě, jsem se probudila už před čtvrtou ráno. K mé smůle jsem už neusla. Šla jsem se vysprchovat, a chvíli mi trvalo, než jsem přišla, jak ty sprchy fungují. No, jiná kultura. Pak, kolem sedmé se šlo na snídani. Jídlo v Kafeterii je fakt celkem dobrý (když vezmete v potaz, že je to pořád jídelna). Po snídani začalo vyučování.

V TS je nás fakt hodně, ale minulý týden to bylo prý ještě horší. Rozdělili nás do tříd a já jsem byla ráda, že jsem ve třídě s kamarádkou z Čech. Jinak naší českou partu pěkně rozdělili, každá na jiném pokoji. Do třídy přišla starší dáma, naše učielka. Hrozně se mi líbí její přístup k nám, a celkově je tady personál velmi vřelý a milý. V hodinách řešíme bezpečnost dětí, jak se poprvé přivítat s HF a jak s ní vycházet, dále i stravování a výchovu dětí. Hned po prvním dni se cítím, že mi to trochu pomohlo porozumnět, jak se chovat. Další plus je, že se rovou dostanete do prostředí, kde na vás všichni mluví anglicky (až na další české au pair). Personál se snaží mluvit pomaleji a srozumitelně, takže i člověk, kterému tolik nejde aj, porozumí.

Po obědě, následuje krátký odpočinek, a pak zase drill. Večeře. Výlet do obchodu pro žiletky a zázvor.

No první den v TS byl sice náročný, i s tím, že většina včetně mě je nemocná, ale stojí to za to. Skvělý kolektiv, učení se o nových kulturách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luss Luss | 9. září 2016 v 15:54 | Reagovat

Hlavně se brzo uzdrav a piš dál :)

2 Helena Helena | 12. září 2016 v 5:04 | Reagovat

[1]: Děkuju, budu se snažit!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama