Zatím, největším krokem v mém životě bylo, stát se Au Pair. Sama, sama za sebe jsem čelila neznámému, které mě čekalo. 6. září 2016 jsme se rozloučila s rodnou zemí, abych poznala, jak velký je svět.

NEW YORK & HELENA

15. září 2016 v 3:59 | Helenaupair |  Training school New York

NEW YORK & HELENA

Asi bych měla začít tím, co se stalo před výletem. Když jsme poprvé přijely z letiště do TS, tak většina Au Pair dostala něco jako dárečky, od jejich HF. Já, ne. Dárečky myslím: výlet do NY, vstup na Top of the Rock, tašku, mikinu atd. Sice jsem byla trošku smutná, ale nijak mi to nevadilo. Další den jsem se rozhodla, že se chci rozhodně podívat do NYC. Sice to bylo dražší, ale, sakra, je to NY!

V den, kdy se konal výlet (předposlední den v TS), jsem se rozloučila s tím, že bych něco od HF obdržela. Ale naděje umírá poslední, a taky že jo. Během hodiny první pomoci, si mě zavolal jeden z personálu školy. Příjemné překvapení, nemyslíte? Opravdu mě to potěšilo, ale na druhou stranu jsem si připadala trapně. Přece jenom, všechny ty věci daly dohromady hodně přes sto dolarů. Pak byl se mnou poroblém ohledně vstupenky na Top of the Rock, protože bylo celkem pozdě to řešit. Takže, chvilku před odjezdem busů jsem lítala všude možně, abych dostala ticket. Díky bohu, mi s tím v kanceláři pomohli.


No, a jelo se do NY. Cesta byla poměrně dlouhá. To, co mě překvapilo byly obrovské hřbitovy na "okraji" města. Opravdu byly obrovské. Když jsme, jen, projížděli městem, tak jsem čučela jak péro z gauče. Prostě "WOW". Cestou jsme nabrali amerického průvodce, rodilého newyorčana. Hrozně se mi líbílo, že mám říkal o filmech/seriálech, které se tam točili atd... Ukazoval nám, i kterým směrem bydlí, například Beyonce (když přesídlí z LA), Taylor Swift a mnoho dalších. Po autobusové prohlídce jsme se stavili na menším občerstvení, a ti kteří chtěli vyzkoušet tamní hotdog mohli jít s průvodcem. A kdo by s ním nešel, že ano? Samozřejmě, že já, a kamarádka. Bylo to dobrý, ale to co mě odrovnalo, bylo to, že si pak sám šel koupit pizzu. Hlavně, že říkal, že chce tamní hotdog. Kšeft je kšeft.Dokonce jsme stilhi navštívit i kousek Central Parku. Další svět v jiném světě.


Následovala prohlídka Top of the Rock (TOTR). fronta jak kr*va. Naštěstí rychle postupovala. Poté, co jsme se dostali do výtahu, jsme vyjeli hodně vysoko (patro si už nepamatuji, ale bylo to hodně pater). Na proskleném stropě výtahu, nám promítali různé obrazce... Následovali jsme instrukce schody - výtah - eskalátor. Po dodržení instrukcí jsme se úspěšně dostali na střechu. Naskytl se nám neuvěřitelný výhled. Džungle baráků, kam oko dohlédlo. Na jednu starnu hrozný, ale na druhou ohromující a neuvěřitelný.


Pak už jsme měly volný čas. Rozhodly jsem se že vyrazíme do města. Pro mě, to znamenalo lovení suvenýrů! Při cestě z TOTR jsem ztratily naše další kamarádky. Čekaly jsem na ně asi půl hodiny. Čas nás začal tlačit, tak jsme si skočili do Sturbucks, zneužít a využít naše dárkouvé kartičky (normálně Starbucks nenavštěvuji).

Tak, zbyly jsme jen tři. Já, kamarádka z Čech a myslím, že Norka (nejsem si teď jistá). A náramně jsme si to s holkama užily. Sice orientace trošku pokulhávala, ale jinak skvělé. Hrozně moc lidí, světel... Ještě před Time Square jsem poprosila holky, jestli bychom nezašli do obchodu se suvenýry. A nebyla bych to já, kdybych nevybrala jeden z těch dražšíš. Sakra dražších. No, hlavně, že mám aspoň nějaké suvenýry.


Byla už tma, a kolem nás projel chlap řídící rikšu. Poslal mi pusinku,a díky tomu, že jsem byla v dobré náladě, jsem mu ji laškovně opětovala. Tak nám byla nabídnuta jízda zdarma. Vřele jsem odmítla, že spěcháme (pokud byste měli lepší výmluvu, sem s ní).

Time Square, Time, co? Spíš světlem oslepující místo. Ne, bylo to neuvěřitelný. Všude davy proudějících lidí, živé sochy svobody, Spidermani, pohádkové postavy... Jelikož jsme neměly čas, musely jsem tím místem jen proplout.
Hledáme cestu k busu. Líná huba, holé neštěstí. Tak, jsem se šla zeptat jednoho chlapa. A povím vám holky. Fakt dobrý! Po tom, co mám řekl cestu, jsem šli dál. Na semaforu nás dohnal, aby nás zkontroloval, jestli víme, kam dál. Fakt milý, nejen milý chlap. Do těď se rozplývám.Pak jsme cestou narazili na další shop se suvenýry. Tenhle byl o tolik levnější. Patnáct pohledů za jeden dolar!? V předešlém jsem jeden pohled, koupila za stejnou cenu! Ponaučení dne: Neberte hned první možnost koupě pohledů a suvenýrů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lee-comi lee-comi | 9. února 2017 v 15:33 | Reagovat

Já NY miluji a mým snem je se tam podívat

2 Helena Helena | E-mail | 12. února 2017 v 22:02 | Reagovat

[1]: To věřím, je to úplně jiný "svět". :) Podíváte se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama